Programa de Falles 2018

 

Els esdeveniments i les activitats dels pròxims 3 messos

ENERO

Divendres 19 de gener

  • 21.30 hores – Gala de la Cultura al Palau de les Arts

Dissabte 20 de gener

  • 18.00 hores – Gala de la Cultura Infantil al Palau de les Arts.

Divendres 26 de gener

  • 21:30 hores – Solemne exaltació de la Fallera Major de València, Rocio Gil Uncio, i la seua Cort d’Honor al Palau de la Música. A l’acabar l’exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 27 de gener

  • 18:00 hores – Solemne exaltació de la Fallera Major Infantil de València, Daniela Gómez delos Angeles, i la seua Cort d’Honor al Palau de la Música. A l’acabar l’exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dimarts 30 de gener i Dimecres 31 de gener

  • De 10:00 a 14:00 hores i de 16:00 a 21 .00 hores Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu dels Ciències.

FEBRERO

Divendres 2 de febrer

  • 19:00 hores – Inauguració de l’Exposició del Ninot. A l’acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 3 de febrer

  • 12:00 hores – Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries a l´Exposició del Ninot.

Dijous 8 de febrer

  • 21.30 hores – XI Gala de la Pirotècnia.

Dissabte 10 de febrer

  • 09:00 hores – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l’Exposició.
  • 09:15 hores – Olivereta / Poblats al Sud / Quart de Poblet – Xirivella.
  • 10:30 hores – Benicalap- Campanar / Patraix / Mislata.
  • 11:45 hores – Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya.
  • 13:00 hores – Quatre Carreres / la Creu Coberta / Algirós.
  • 15:45 hores – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMVal Palau de l’Exposició.
  • 16:00 hores- sector Botanic-la Petxina.
  • 17:00 hores -sector Algirós
  • 18:00 hores -sector Patraix
  • 19:00 hores -sector La Creu Coberta

Diumenge 11 de febrer

  • 09.00 hores – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l’Exposició.
  • 09:15 hores -sector Quart de Poblet – Xirivella.
  • 10:30 hores -sector Poblats al Sud.
  • 11:30 hores -sector Rascanya
  • 12:30 hores -sector La Roqueta -Arrancapins
  • 13:30 hores -sector Pla del Remei
  • 15:45 hores – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l’Exposició.
  • 16:00 hores -sector Pla de Reial – Benimaclet.
  • 17:00 hores -sector Benimàmet – Burjassot – Beniferri.
  • 18:00 hores-sector Pilar Sant Francesc
  • 19:00 hores -sector Benicalap – Campanar.

Divendres 16 de Febrer

  • 18:00 hores – Gala Infantil, entrega de Premis Delegacións d’Infantils i Joventut, i Esports al Palau de l’Exposició.

Dissabte 17 de febrer

  • 09.00 hores – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l’Exposició.
  • 09:15 hores Camins al Grau / Canyamelar – Grau – Natzaret / Russafa A- Russafa B.
  • 10:30 hores- Saïdia / Malva-rosa – Cabanyal-Beteró / Pilar – Sant Francesc. 11.45 hores La Roqueta / la Seu – la Xerea – el Mercat / Pla de Remei – Gran Via.
  • 13.00 hores Benimàmet – Burjassot – Beniferri / Botànic – la Petxina / el Carme.
  • 15:45 hores – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions al Palau de l’Exposició i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. al Palau de l’Exposició.
  • 16:00 hores -sector La Seu – La Xerea – El Mercat
  • 17:00 hores – sector Saïdia.
  • 18:00 hores – sector Russafa A – Russafa B
  • 19:00 hores – sector Mislata

Diumenge 18 de febrer

  • 09.00 hores – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMVal Palau de l’Exposició.
  • 09:15 hores -sector Camins al Grau
  • 10:30 hores -sector Malva-rosa – Cabanyal – Beteró.
  • 11:30 hores -sector Canyamelar – Grau – Natzaret.
  • 12:30 hores -sector El Carmen.
  • 15:45 hores – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l’Exposició.
  • 16:00 hores -sector Jesús.
  • 17:00 hores -sector Quatre Carreres
  • 18:00 hores-sector Olivereta.

Divendres 23 de febrer

  • 21.00 hores – Gran Gala Fallera al pavelló 5 de la Fira de València.

Diumenge 25 de febrer

  • 07:30 hores – Macrodespertà i “despertà” Infantil.
  • 07.40 hores – “despertà”. En acabar, final amb un terratrèmol espectacular. A continuació, s’oferirà un esmorzar faller a tots els participants.
  • 12.00 hores -Entrada de Bandes de Música.
  • 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.
  • 20.00 hores – “Crida” a les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic

MARÇ

Dijous 1 de març

  • 14.00 hores – ECOEMBES premi a la falla que haja reciclat mes vidre. “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament

Divendres 2 de març

  • 14.00 hores – “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament
  • 21.00 hores – Gran Gala de l’Esport.

Dissabte 3 de març

  • 14.00 hores – “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament
  • 18.00 hores – Cavalcada del Ninot per l’itinerari següent: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l’Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer de Xàtiva, tancant la Cavalcada l’entrada de les primeres peces de la falla minicipal.
  • 00.00 hores – “mascletà” de colors a la plaça de l’Ajuntament

Diumenge 4 de març

  • 10.00 hores – Concurs del “Cant de l’Estoreta”, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera.
  • 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament

Dilluns 5 de març

  • 14.00 hores – “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.

Dimarts 6 de març

  • 14.00 hores – “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament

Dimecres 7 de març

  • 12:00 hores – A l’esplanada de la Plaça de Bous, inauguració de la XIX edició de Fotur. La Gran orxatada i Taronjada Fallera 2018 ,.
  • 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament

Dijous 8 de març

  • 12:00 hores – A l’esplanada de la Plaça de Bous, XIX edició de Fotur. La Gran orxatada i Taronjada Fallera 2018 ,.
  • 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.
  • 18.00 hores – Homenatge de les Forces Armades a les falleres majors de València.

Divendres 9 de març

  • 12:00 hores – Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de “l’Antigor”.
  • 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament

Dissabte 10 de març

  • 00.00 hores – “Mascletà” nocturna la plaça de l’Ajuntament.
  • 14:00 hores – “Mascletà”  la plaça de l’Ajuntament.

Diumenge 11 de març

  • 11:30 hores Concert Extraordinari de Falles, per la Banda Municipal de València
  • 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.
  • 18.00 hores –Cavalcada del Patrimoni organitzada per l´Excm. Ajuntament amb el següent itinerari:Llotja, Maria Cristina,plaça de l’Ajuntament i Marques de Sotelo.

Dilluns 12 de març

  • 14.00 hores – “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.

Dimarts 13 de març

  • 14.00 hores – “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.

Dimecres 14 de març

  • 14:00 hores – “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament
  • 17:00 hores – Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil.
  • 17:30 hores- Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” infantil del 2018.
  • 17:45 hores – Retirada dels ninots infantils per les comissions falleres.

Dijous 15 de març

  • 09.00 hores – “Plantà” de totes les falles infantils.
  • 14.00 hores- “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament
  • 17.00 hores – Clausura de l’Exposició del Ninot.
  • 17.30 hores- Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” del 2018.
  • 17.45 hores – Retirada dels ninots per part de les comissions falleres.
  • 18:00 hores -Visita de les Falleres Majorsde València i les seues Corts d’Honor al parc de bombers de l’Avinguda de la Plata.
  • 00.0 hores – “L’albà” de les falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic a la Plaça de l’Ajuntament.

Divendres 16 de març

  • 09.00 hores – “Plantà” de totes les falles.
  • 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.
  • 16.30 hores -A la tribuna instal•lada davant l’Ajuntament, lliurament de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla.
  • 00.00 hores – Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda.

Dissabte 17 de març

  • 09:00 hores – A la tribuna instal•lada davant l’Ajuntament, lliurament dels premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers adornats i il•luminats, presentacions de llibrets de falla.
  • A les 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament

OFRENA – CARRER SANT VICENT

  • 15:30 hores: El Carme
  • 16:15 hores: Benicalap
  • 17:30 hores: Campanar
  • 18:30 hores: La Roqueta – Arrancapins
  • 20:00 hores: Olivereta
  • 21:30 hores: Saïdia
  • 23:00 hores: Cases Regionals
  • 23:35 hores: Juntes Locals
  • 23.40 hores: Falla Santa Maria Micaela – Martí l’Humà
  • 23.45 hores: Fallera Major Infantil de València i Cort d’Honor.

OFRENA – CARRER DE LA PAU

  • 15:30 hores: Poblats Al Sud
  • 16:30 hores: Quatre Carreres
  • 18:00 hores: Pla del Remi – Gran Via
  • 19:00 hores: Benimamet- Burjassot – Beniferri
  • 20:45 hores: Malva-rosa – Cabanyal – Beteró
  • 22:00 hores: Algiros.
  • 01:00 hores – Castell de focs artificials a passeig de l’Albereda.

Diumenge 18 de març

  • 10:30 hores – Homenatge al poeta Maximiliano Thous, al seu monument, situat a l´encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous, amb la col•laboració especial de la Falla Fra Pere Vives – Bilbao – Maximilià Thous.
  • 12.00 hores – Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc al seu monument de l’avinguda del Regne de València.
  • 14.00 hores – “Mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.

OFRENA CARRER SANT VICENT

  • 15:30 hores: Botanic – La Petxina.
  • 16:30 hores: Quart de Poblet – Xirivella
  • 18:00 hores: Jesus.
  • 19:00 hores: Mislata.
  • 20:00 hores: La Creu Coberta
  • 21:00 hores: El Pilar – Sant Francesc.
  • 22:00 hores: Patraix
  • 23:00 hores: La Seu – El Mercat
  • 23:30 hores: Cases Regionals
  • 23:45 hores: Falla Plaça de la Mercè
  • 23:50 hores: Fallera Major de València i Cort d’Honor.

OFRENA – CARRER DE LA PAU

  • 15:30 hores: Rascanya.
  • 16:45 hores: Camins al Grau.
  • 18:30 hores: Russafa A.
  • 19:15 hores: Russafa B.
  • 20:00 hores: Pla del Reial – Benimaclet.
  • 21:30 hores: Cabanyal – Grau – Natzaret.
  • 22:45 hores: La Xerea
  • 01.30 hores GRAN “NIT DEL FOC” Castell de focs artificials al passej de l’Albereda.

Dilluns 19 de març

  • 11.00 hores – En el pont de Sant Josep, les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor faran una ofrena de flors davant la imatge del Patriarca. En acabar l’acte, “mascletà” patrocinada per la Falla Doctor Olóriz.
  • 12.00 hores – Missa solemne en honor de Sant Jose a la Seu de València, oficiada per l’arquebisbe de València, monsenyor Antonio Cañizares, oferta per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.
  • 14.00 hores – “mascletà” a la plaça de l’Ajuntament.
  • 19.00 hores – Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta la Mar.
  • 22.00 hores- “cremà” de les falles infantils.
  • 22.30 hores – “cremà” de la falla infantil que ha obtingut el primer premi de la secció especial.
  • 23.00 hores – “cremà” de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament.
  • 00.00 hores – “cremà” de totes les falles de València.
  • 00.30 hores – “cremà” de la falla que ha obtingut el primer premi de la se

Noticies en Valencià Alacant, València i Castelló Notícies d'actualitat de la Comunitat Valenciana. Notícies, reportatges, vídeos i articles, agenda, festes, receptes de cuina en valencià

Deja un comentario

Leer entrada anterior
L’Ajuntament acosta el mon faller i el valencià a xiquetes i xiquets

L’activitat es fa en col•laboració amb el Gabinet de Normalització Lingüística Dins de les activitats programades per a la promoció

Cerrar